• Wpisów: 11
  • Średnio co: 180 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 15:22
  • Licznik odwiedzin: 7 695 / 2166 dni
 
pannamagdakreuje
 
Zrobienie takiego klosza jest łatwiejsze niż się wydaje. Największą uwagę i dokładność trzeba poświęcić szyciu. Mam nadzieję, że mój tutorial DIY pozwoli Wam wykonać własną lampę.

*pannamagdakreuje.blogspot.com/*

Ten sam tutorial pojawi się wkrótce na stronie internetowej *Czterech Kątów* w dziale Zrób to sam - z czego bardzo się cieszę.
IMG_0046.JPG


1.Materiały i narzędzia: Brystol sztywny A1, ołówek, nożyczki ( ewentualnie nożyk), cyrkiel, gruba igła, żyłka, linijka

zdj1.jpg


2. Na brystolu ( tu biała kartka by było widoczne) rysujemy cyrklem 20 kół o promieniu 10cm. Ołówkiem zaznaczamy dowolny punkt na okręgu. Nie zmieniając rozwartości cyrkla począwszy od obranego punktu wyznaczamy kolejne punkty na okręgu. Każdy nowo powstały punkt jest początkiem kolejnego

zdj2.jpg

3.Łączymy ze sobą co drugi punkt tak, by w kole został wpisany trójkąt równoboczny.
ZDJ3.jpg

4.Koła wycinamy, a boki trójkąta zaginamy pod katem prostym

ZDJ4.jpg

5.Powstałe elementy łączymy w grupy. Jedna grupa po 10 elementów i dwie po 5. Układamy w pokazany sposób. Jedną grupę złożoną z 5 elementów zostawiamy na koniec. Elementy zszywamy ze sobą w zgięciach za pomocą żyłki.

ZDJ5.JPG

6.Łączymy końce tak by postały dwa duże elementy.
zdj6.jpg

7.Dwie części łączymy ze sobą żyłką.
zdj7.jpg

8.Ostatnią grupę elementów zszywamy tak jak poprzednie, jednak zostawiamy od góry około 1-2cm przestrzeń, by przełożyć żarówkę. Odcinamy nadmiar papieru.
Opcja 2: boki zszywamy zgodnie z opisem, jednak ostatni bok zszywamy tylko do połowy. Po przełożeniu żarówki niezszyte boki mocujemy zszywką lub klejem.
Wybór sposobu zależny jest od typu kabla który posiadamy. Jednak należy pamiętać, że musimy mieć dostęp do żarówki w razie, gdy konieczna będzie jej wymiana.

zdj8.jpg

9.Doszywamy żyłką ostatni element i wieszamy.
zdj9.jpg


Powodzenia!

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego